Karmy dla gołębi MDM – Opole

Gołębie są popularnymi ptakami znanymi z bezpośredniego otoczenia człowieka. Dziko żyją w miastach, ale też mogą być celem hodowli. Pasjonaci prowadzą ją w celach hobbystycznych oraz zarobkowych. Do osiągnięcia zadowalających efektów niezbędne są jednak odpowiednia wiedza i warunki. Szczególnie ważne dla rozwoju tych ptaków są odpowiednio dobrane karmy dla gołębi. MDM jest polskim producentem takich karm, a dystrybucją w Opolu i okolicy zajmuje się też nasza firma.

Właściwie zbilansowana dieta jest ważna w przypadku każdej hodowli. Nie wystarczy więc wysypać ptakom nasion kukurydzy. Zasada jej komponowania jest taka sama, jak w przypadku człowieka. Pożywienie ma dostarczać odpowiednią ilość energii, składników odżywczych i być dostosowane do wieku oraz związanych z nim potrzeb. Dlatego też dostępne w naszej sprzedaży karmy dla gołębi MDM są zróżnicowane pod względem składu i przeznaczone dla dorosłych lub dla młodych ptaków.

Czym kierować się przy wyborze gołębiej karmy?

Cechą dobrej karmy dla gołębi jest jej zbilansowany skład. Ważne jest też, aby nie miała negatywnego wpływu na układ pokarmowy, obciążając go i ograniczając możliwości latania, a nawet przyczyniając się do przedwczesnej śmierci ptaków. Przy doborze karmy dla gołębi MDM należy też kierować się czynnikami takimi jak:

  • zapotrzebowanie na składniki odżywcze, inne dla samców rozpłodowych, młodych gołębi, samic w okresie przed posiadaniem potomstwa czy ptaków wystawowych i ozdobnych,
  • grupa (odmiana) gołębi,
  • stopień aktywności,
  • pora roku.
Podstawowe składniki karmy dla gołębi MDM to nasiona zbóż i roślin strączkowych. Dostarczają one sporą porcję węglowodanów i białka. WS przypadku młodych ptaków polecane są słonecznik, kukurydza, groch i peluszka. Zimą w karmie powinno się znaleźć sorgo, słonecznik i owies lub jęczmień. Natomiast wiosną warto wybrać mieszankę nasion rzepaku, pszenicy, prosa, konopi i wyki.