Skup zbóż – Opole

Produkcja rolna zbóż oznacza wielomiesięczne prowadzenie plantacji zakończone żniwami. Przeprowadza się je po osiągnięciu określonego poziomu dojrzałości ziaren oraz ich zalecanej wilgotności. Zbiór pszenicy czy żyta i wymłócenie ziarna oznaczają, że rolnik staje przed koniecznością jego sprzedaży.  Specyfika funkcjonowania gospodarstw rolnych sprawia, że nie ma czasu i często też możliwości indywidualnego poszukiwania odbiorców wielu ton ziarna. Dlatego też z pomocą rolnikom przychodzą firmy takie jak nasza. 

Prowadzimy skup zbóż w Opolu, przyjmując plony od rolników z całego regionu. Gwarantujemy stabilne ceny ustalane na początku sezonu, dzięki czemu producenci rolni mogą je porównywać i wybierać najkorzystniejsze rozwiązania. 

Normy obowiązujące w skupie

Skup zbóż jest jedynie pośrednikiem pomiędzy producentem rolnym, a odbiorcą, którym są wytwórnie, młyny czy zakłady przemysłu spożywczego. Możliwość zbycia ziarna gwarantuje utrzymanie jego odpowiedniej jakości, które oczekują przedsiębiorcy. Dlatego w przypadku nasion zbóż czy kukurydzy przyjmowanych w skupie obowiązują określone normy. Warunki, jakie musi spełniać ziarno to między innymi:

  • wilgotność na poziomie około 14%,
  • zdrowy wygląd ziarna potwierdzony swoistym zapachem i kolorem,
  • brak żywych owadów, roztoczy, środków chemicznych,
  • zanieczyszczenie na poziomie nie wyższym niż 6% dla zbóż i 12% dla kukurydzy,
  • ziarno wolne od modyfikacji genetycznych.

Skup zbóż może się odbywać na zasadzie stałej współpracy z okolicznymi producentami rolny mi z Opola oraz innych okolicznych miejscowości. Jest też możliwe odsprzedanie plonów jednorazowo, na podstawie sporządzonej umowy.