Nasiona Maisadour ­– Katowice

Francuska Spółdzielnia Maisadour działa na rynku nasiennym od 1949 roku, zaopatrując rolników w kwalifikowany materiał siewny i inne produkty. Początkowo jej głównym produktem były mieszańce kukurydzy – nasiona o wysokiej plenności dostosowane do potrzeb francuskiego rynku. Obecnie nasiona Maisadour Semences są znane producentom rolnym z całej Europy, a poza kukurydzą, asortyment obejmuje też nasiona rzepaku, słonecznika i lucerny i wielu innych gatunków. Intensywny rozwój produkcji oraz związane z tym potrzeby ujednolicenia formy handlowej zaowocowały powstaniem marki MAS Seeds.

Obecnie nasiona Maisadour – tzw. mieszańce rzepaku, kukurydzy i słonecznika powstają w ośmiu centrach badawczych firmy i są dystrybuowane przez 12 międzynarodowych filii. Rocznie przygotowywany asortyment obejmuje 350 odmian mieszańcowych oraz 220 linii rodzicielskich. Krajowym przedstawicielem spółdzielni jest firma Maisadour Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, która zajmuje się dystrybucją produktów. Za jej pośrednictwem nasiona Maisadour znalazły się również w naszej ofercie.

Odmiany nasion MAS Seeds

Podstawę asortymentu obejmującego nasiona Maisadour stanowi rzepak. W sprzedaży mamy wczesne i średniowczesne odmiany rzepaku ozimego. Wysoka jakość materiału siewnego gwarantuje dobre plony, dzięki czemu produkcja rolna tej rośliny jest bardzo opłacalna. Proponowane odmiany są też odporne na zimowe warunki pogodowe i choroby. W sprzedaży mamy: 

  • rzepak Simona ­ – średniowczesny, o zawartości oleju 42-44%,
  • rzepak Shield – wczesny,  o zawartości oleju 43-45%.

Nasiona Maisadour są dostępne w opakowaniach po 50 kg. Sprzedaż prowadzimy w Katowicach, Kluczborku, Kędzierzynie-Koźlu i innych miejscowościach w regionie. Zapewniamy dowóz własnym transportem. Dla stałych klientów mamy atrakcyjne promocje.