Nasiona kukurydzy IGP – Kędzierzyn Koźle

Popularność uprawy kukurydzy w Polsce sprawia, że istnieje duże zapotrzebowanie na materiał siewny. Dlatego w asortymencie naszej firmy są nie tylko rodzime produkty, ale też nasiona kukurydzy IGP – producenta znanego i cenionego na niemieckim rynku. Spółkę I.G. Pflanzenzucht GmbH reprezentuje IGP Polska sp. z o.o. sp. k.. Niemieckie zrzeszenie hodowców działa na ryku od lat 90. ubiegłego wieku, dostarczając kwalifikowany materiał siewny najwyższej klasy. W tej dziedzinie firma jest niezaprzeczalnym liderem.

Nasiona kukurydzy IGP nie są jedynymi, jakie ten producent dostarcza polskim rolnikom. Oferta obejmuje też inne odmiany zbóż ozimych i jarych. W sprzedaży są również nasiona rzepaku ozimego, pszenica płaskurka, pszenica orkisz, soja, łubin, groch. Ogromna różnorodność genetyczna nasion jest zasługą hodowców będących udziałowcami spółki. Ich zasługą są też nasiona kukurydzy IGP wydajnych odmian, przystosowanych do uprawy w zróżnicowanych i często trudnych warunkach.

Odmiany kukurydzy od spółki IGP

Nasiona kukurydzy IGP obejmują kilkanaście odmian tej rośliny. W ofercie spółki można znaleźć zarówno bardzo plenną Kokunę, przeznaczoną na ziarno i uprawy na glebach lekkich, jak i wydajne odmiany na ziarno, kiszonkę czy biogaz. Na uwagę zasługują odmiany takie jak Inception, Erwinga, Justy, Jam, Codigip, kukurydza wczesna Grapinga oraz kilka innych. Różnorodność materiału siewnego sprawia, że każdy rolnik z Kędzierzyna-Koźla, Opola, Katowic, Kluczborka czy innych miejscowości w okolicy znajdzie odmianę odpowiednią do swoich potrzeb.